Werkwijze
zwemlessen
Werkwijze zwemlessen
Voordeel van vroeg inschrijven, wachtlijst en introzwemmen
Vanaf 3 jaar oud kunt u uw kind inschrijven, dit betekent nog niet dat uw kind direct kan starten. Uw kind zal geplaatst worden op een wachtlijst voor de dag die u gekozen heeft. Kan uw kind starten met de zwemlessen, dan krijgt u een telefoontje. Inschrijven kan bij de receptie of online. Schrijf uw kind direct in! Kinderen die bij ons op zwemles zitten of op de wachtlijst staan mogen tijdens alle recreatieve openingstijden gratis naar binnen onder begeleiding van een volwassene. De volwassene betaalt wel het recreatieve tarief. De kinderen van de wachtlijst, bad 1 en bad 2 kunnen op zondagochtend van 09.00 – 10.00 uur deelnemen aan het introzwemmen, dit vindt plaats in het recreatiebad. Kinderen kunnen samen met de volwassene zich voorbereiden op de zwemles en alvast oefenen. Tijdens het introzwemmen is er een instructeur aanwezig om aanwijzingen te geven en jullie te begeleiden indien nodig.
Hoe maak ik de juiste keuze voor de goede groep?
Wij geven van maandag t/m zaterdag zwemlessen voor het A-diploma. In de reguliere lessen zitten gemiddeld 10 kinderen in een groep met één instructeur. Als uw kind geen moeite heeft om zich goed te concentreren en ook zelfstandig aan het werk kan, dan is dit de juiste groep.
Als uw kind wat meer moeite heeft met concentratie of overenthousiast is, dan is er een mogelijkheid om deel te nemen aan de kleine groepslessen. Deze lessen worden gegeven op maandag.
De eerste zwemles
De eerste zwemles vindt plaats in het recreatiebad. De kinderen mogen plaatsnemen op de blauwe mat die op de vloer ligt. De zwemonderwijzer controleert of alle kinderen aanwezig zijn en maakt vervolgens een kort verkenningsrondje door het bad, zodat de kinderen rustig kunnen kennismaken met de zwemomgeving.
Ouders en verzorgers kunnen tijdens deze eerste les plaatsnemen aan de rand van het recreatiebad. U bent van harte welkom om de gehele eerste zwemles in de zwemzaal aanwezig te blijven.
De duur van de opleiding
Wij werken met 5 verschillende niveaus. In deze 5 niveaus worden er in elk niveau nieuwe vaardigheden aangeleerd. Ieder niveau bestaat uit 10 lesweken. Als uw kind alle vaardigheden voor het bad beheerst, mag hij/zij door naar het volgende niveau. Zo werken wij toe naar het A-diploma. Haalt uw kind elk bad in één keer, dan is het mogelijk om in de 50 lesuren (5 periodes van 10 weken) het A-diploma in bezit te hebben. Indien uw kind de vaardigheden niet beheerst dan is het verstandig om het niveau nog een keer over te doen, zodat uw kind aan het einde van de opleiding met volle overtuiging het A-diploma kan behalen.
(Let op: tijdens schoolvakanties wordt er geen zwemles gegeven.)
Zwemboekje en oefenzwemmen
Bij inschrijving krijgt uw kind een boekje. Aan het einde van de laatste les zullen de kinderen, indien ze door mogen naar het volgende niveau, een sticker krijgen die ze in het boekje kunnen plakken. In het boekje is er ook nog plaats voor de stickers die ze krijgen als ze het B, C en eventueel de zwemvaardigheidsdiploma’s halen. Verder bevat het boekje leuke tips en handige oefeningen die u met uw kind kunt doen als u komt oefenen.
Het is zeker aan te raden om zelf te gaan oefenen met uw kind. Voor veel kinderen is één uur in de week niet voldoende om de vaardigheden snel aan te leren. Daarom geven wij u en uw kind de mogelijkheid om tijdens alle recreatieve openingstijden te komen oefenen. hierbij mag uw kind op vertoon van de zwempas gratis naar binnen, u als volwassene betaalt het normale tarief voor recreatief zwemmen. Tijdens het oefenzwemmen kunt u vragen om hulp en materiaal dat u nodig heeft aan ons personeel.
Kijklessen en het leerlingvolgsysteem
Om de rust en de aandacht tijdens de zwemlessen te waarborgen, is het niet de
bedoeling dat ouders of verzorgers tijdens de reguliere lessen in de zwemzaal aanwezig zijn.
Daarom organiseren wij iedere lesperiode twee kijklessen. Tijdens de 2e en in de 7e les bent u van harte welkom om de laatste 30 minuten van de zwemles te komen kijken. Zo kunt u met eigen ogen zien wat uw kind heeft geleerd en welke vooruitgang het heeft geboekt.
De vorderingen van uw kind kunt u daarnaast op ieder gewenst moment volgen via ons leerlingvolgsysteem.
Kledingzwemmen
Kledingzwemmen is een belangrijk onderdeel van het Zwem-ABC. Daarom wordt hier tijdens de zwemlessen regelmatig aandacht aan besteed. Zwemmen met kleding aan is voor veel kinderen zwaarder dan zwemmen in badkleding. Door dit stap voor stap op te bouwen, wennen de kinderen geleidelijk aan de extra weerstand en leren zij veilig handelen in een realistische situatie. In ieder lesniveau wordt tijdens de 6e les geoefend met kleding aan. Vanaf niveau 5 wordt er twee keer per lesperiode van 10 weken met kleding gezwommen, namelijk tijdens les 6 en les 7. Bekijk hier het overzicht (.pdf).
Diplomazwemmen
Tijdens de laatste twee lessen van de lesperiode beoordeelt de zwemonderwijzer of uw kind alle onderdelen voor het behalen van het zwemdiploma voldoende beheerst. Bij twijfel kijkt één van de coördinatoren mee om gezamenlijk te beoordelen of uw kind klaar is om af te zwemmen.
Wanneer uw kind mag deelnemen aan het diplomazwemmen, krijgt het een diplomabrief mee. Met deze brief kunt u uw kind inschrijven voor het diplomazwemmen. Zodra de diplomabrief is ingeleverd bij de receptie en het inschrijfgeld is voldaan, wordt het diploma voor uw kind in orde gemaakt.
De data van het diplomazwemmen worden ruim van tevoren bekendgemaakt via onze zwemlesagenda en staan ook vermeld op de kledingbrief. De exacte datum waarop uw kind mag afzwemmen wordt bekendgemaakt zodra uw kind de diplomabrief ontvangt. Heeft u een voorkeur voor een bepaalde datum? Geef dit dan tijdig door aan één van onze coördinatoren. Wij proberen hier, waar mogelijk, rekening mee te houden.
Tijdens het diplomazwemmen staat plezier voorop. Samen maken we er een feestelijke en onvergetelijke gebeurtenis van. Het diplomazwemmen begint met het onderdeel gekleed zwemmen. Daarom moeten de kinderen bij binnenkomst al de voorgeschreven kleding dragen. Voor aanvang verzamelen de kinderen zich bij de douches, terwijl familie en andere belangstellenden plaats kunnen nemen in de zwemzaal. Na een feestelijke opkomst op muziek begint het diplomazwemmen onder leiding van een examinator.
Wat doe je na je A-diploma?
Doorgaan natuurlijk!
Wij zijn van mening dat uw kind pas echt zwemveilig is wanneer het het volledige Zwem-ABC heeft behaald. Daarom adviseren wij u om in ieder geval ook het B-diploma te behalen en bij voorkeur zelfs door te gaan voor het C-diploma.
Heeft uw kind na het behalen van het C-diploma nog steeds plezier in zwemmen? Dan is Zwemvaardigheid een leuke en leerzame vervolgstap om de zwemtechniek en vaardigheden verder te ontwikkelen.
Wilt uw kind na het behalen van het A-diploma stoppen? Dan raden wij u aan om hierover nog eens samen in gesprek te gaan. Kinderen van 5 à 6 jaar verleren zwemvaardigheden relatief snel wanneer zij niet regelmatig blijven zwemmen. Door door te gaan voor het B- en C-diploma worden de zwemvaardigheden verder ontwikkeld en beter onderhouden, waardoor uw kind ook op langere termijn zwemveilig blijft.
Heeft u vragen?
Telefoon (024) 642 19 34
Email: info@demeerval.nl